Sport

Avokati i Michael Schumacher: Ai nuk mund të ecë
Sport

Avokati i Michael Schumacher: Ai nuk mund të ecë

Avokati i Michael Schumacher ka shpjeguar para gjykatësve gjendjen e klientit të tij, pas padisë që familja e kampionit të “Formula 1” bëri ndaj revistës gjermane “Bunte”. Në një artikull të saj, revista kishte shkruar se 47-vjeçari mund të ecë, por kjo është hedhur poshtë nga avokati i tij gjatë […]

Michael Schumacher nuk qëndron dot në këmbë
Sport

Michael Schumacher nuk qëndron dot në këmbë

Avokati i Michael Schumacher ka shpjeguar para gjykatësve gjendjen e klientit të tij, pas padisë që familja e kampionit të “Formula 1” bëri ndaj revistës gjermane “Bunte”. Në një artikull të saj, revista kishte shkruar se 47-vjeçari mund të ecë, por kjo është hedhur poshtë nga avokati i tij gjatë […]

Partizani mposht 2-0 Teutën
Sport

Partizani mposht 2-0 Teutën

Vetëm 15 sekonda i mjaftuan Partizanit për të rrezikuar Teutën në pjesën e dytë. Ekuban shënjestroi portën në një pozicion të vështirë, por sërish Mocka reagoi në pozicion. Në të 50 Trashi provoi të befasonte Mockën me një goditje të drejtpërdrejtë në portën me topin që përfundoi në shtyllë. Teuta […]

F1, Rosberg fiton edhe në Singapor
Sport

F1, Rosberg fiton edhe në Singapor

Nico Rosberg ka fituar edhe Çmimin e Madh të Singaporit. Piloti i Mercedesit, tashmë edhe kryesues i renditjes së përgjithshme për pilotë, la pas Daniel Ricciardo (Red Bull) dhe shokun e skuadrës, Lewis Hamilton. Vetëm në vend të katërt dhe të pestë dy pilotët e Ferrarit, me Kimi Raikkonen që […]

Eurobasket 2017, Shqipëria e mbyll me fitore përballë Sllovakisë
Sport

Eurobasket 2017, Shqipëria e mbyll me fitore përballë Sllovakisë

Një sukses historik dhe që mund të shërbejë për të ardhmen. Shqipëria e mbyll aventurën në Grupin F të Eurobasket 2017 me fitoren 72-65 përballë Sllovakisë. Në sfidën e luajtur në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, kuqezinjtë regjistruan triumfin e vetëm të këtij edicioni, në një sfidë të vuajtur, ku […]

Xhaka shënon nga 30 metra, fiton Arsenali
Sport

Xhaka shënon nga 30 metra, fiton Arsenali

Granit Xhaka realizoi një gol spektakolar në fitoren 4-1 të Arsenalit ndaj Hull City. Mesfushori gjeti rrjetën në minutën e 92, kur “topçinjtë” kishin mbyllur praktikisht ndeshjen. Pas një topi të Elneney, Xhaka vendos të godas nga 30 metra duke realizuar edhe golin e parë me fanellën e Arsenalit. Për […]

Singapor, “pole” për Nico Rosberg në provat zyrtare të F1
Sport

Singapor, “pole” për Nico Rosberg në provat zyrtare të F1

Nico Rosberg është piloti më i shpejtë i provave zyrtare të Ccmimit të Madh të Singaporit. Në Marina Bay, piloti gjerman i Mercedes arriti të fitopjë “pole position” duke e përshkuar këtë pistë me kohën 1 minutë 42 sekonda e 584 të mijtat, një kohë kjo që të cilën ai […]

Luftëtari merr 3 pikët e para, 1-0 me Korabin
Sport

Luftëtari merr 3 pikët e para, 1-0 me Korabin

Goli i parë, fitorja e parë dhe tre pikët e para për Luftëtarin. Në Elbasan Arena skuadra gjirokastrite mposhti 1-0 Korabin duke regjistruar suksesin e parë në këtë kampionat. Një gol i venezuelianit Andres Montero i dha një 3 pikësh me shumë vlera Luftëtarit në garën për mbijetesë. Për Korabin […]