Teknologji

Apple u kërkon falje përdoruesve të iPhone
Teknologji

Apple u kërkon falje përdoruesve të iPhone

Apple u ka kërkuar ndjesë klientëve pasi u përball me kritikat se po ngadalëson qëllimisht disa modele të iPhone që i përkasin vitprodhimeve më të vjetra. Në një reagim zyrtar, kompania thotë se do të zëvendësojë bateritë e këtyre iPhone-ve me çmim më të lirë dhe në vitin 2018 do […]

Nga 31 dhjetori… një njoftim shumë i rëndësishëm për përdoruesit e ‘WhatsApp’ dhe që kanë këta modele telefonash…
Teknologji

Nga 31 dhjetori… një njoftim shumë i rëndësishëm për përdoruesit e ‘WhatsApp’ dhe që kanë këta modele telefonash…

Një nga aplikacionet më të populluara të dërgimit të mesazheve në botë, nuk do të ofrojë më mbështetje për sistemet operative “BlackBerry”, “Microsoft Windows” dhe “Nokia”. Lajmin e bëri të ditur vetë kompania nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të saj. Sipas njoftimit, përdoruesit e “BlackBerry OS” dhe “BlackBerry 10”, […]

Dubai heq nga qarkullimi makinat me naftë
Teknologji

Dubai heq nga qarkullimi makinat me naftë

Dubai është një nga vendet më të bukur në botë i ndërtuar falë fitimeve të siguruar nga nafta. Dhe pse është një nga vendet më naftëmbajtës në botë, autoritetet e tij kanë vendosur të heqin nga qarkullimi të gjitha mjetet që punojnë me naftë. Autoriteti i Elektricitetit dhe Ujit në […]

Galaxy S9, modeli që do të konkurrojë Iphone X
Teknologji

Galaxy S9, modeli që do të konkurrojë Iphone X

Kryevepra e radhës e Android do të dalë në treg në fillim të vitit 2018. Brenda tre mujorit të parë ju mund të keni në dorë Samsung Galaxy S9. Ende nuk ka një konfirmim zyrtar nga kompania, por thashethemet që qarkullojnë janë të shumta. Samsung ishte e para kompani që […]

Teknologji

Robotët e seksit, sa shumë pranë reales

Bëhen përparime në fushën e emocioneve që përcjellin robotët e seksit. Pas kukullave të seksit teknologjia ka përparuar duke ofruar edhe robotë që ofrojnë shërbime seksuale. Lider në këtë drejtim deri tani është kompania “Affectiva”, e specializuar në ndërtimin elektronik të emocioneve njerëzore. Teorikisht kjo pritet të ketë një impakt […]

Teknologji

Superjahti ultraluksoz i miliarderit rus mahnit Gjibraltarin

Një nga jahtet më të mëdha në botë, me pronar një miliarder rus, ka ndaluar në Gjibraltar. Mjeti që kushton rreth 400 milionë euro zotërohet nga Andrey Melnichenko dhe është i gjatë 143 metra. Ky superjaht ka vend për uljen e një helikopteri dhe gjithashtu është i pajisur me një […]

Rrjetet Telekom kryesojnë garën në Europë
Teknologji

Rrjetet Telekom kryesojnë garën në Europë

NJOFTIM PËR SHTYP – P3: Telekom Albania është rrjeti më i mirë i internetit në Shqipëri Rrjetet Telekom kryesojnë garën në Europë. Deutsche Telekom me cilësinë më të lartë të rrjetit 4G në Europë • Rezultatet janë vërtetuar nëpërmjet testimeve të pavarura për cilësinë e zërit dhe internetit Deutsche Telekom […]