Vendi

“Meta nuk kishte dijeni për ndryshimet në qeveri, mund të dalin video erotike të politikanëve shqiptarë”
Vendi

“Meta nuk kishte dijeni për ndryshimet në qeveri, mund të dalin video erotike të politikanëve shqiptarë”

Në prag të zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, pritet të ndodhë skenari paramaqedonas me shpërthimin e bombave, të ngjajshme me ato të Zaevit për keqpërdorimet dhe abuzimet e politikanëve shqiptarë. Këtë e deklaroi analisti shqiptar Lorenc Vangjeli, njëheresh keshilltari i Kreut te Kuvendit, mbrëmë në emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu. […]

A është Athina ajo që kërkon rrëzimin e Ramës?
Vendi

A është Athina ajo që kërkon rrëzimin e Ramës?

Ka bërë përshtypje deklarata e Kryeministrit shqiptar në grupin parlamentar të PS-së në lidhje me ndërlidhjen e një pjese të politikës shqiptare dhe një vendi të huaj për të pasur probleme në vend. I ftuar nga Sokol Balla për të dhënë më shumë hollësi, kryeministri foli, duke dhënë një panoramë […]

Sali Berisha dhe Shkëlzeni, në Prokurori…
Vendi

Sali Berisha dhe Shkëlzeni, në Prokurori…

Komisioni parlamentar për privatizimin e OSSH tek CEZ-i në 2008-ën, ka mbyllur hetimet e tij. Deputetët kanë gjetur përgjegjësit për abuzimet në këtë privatizim dhe kryesorin ndër ta kanë listuar ish-kryeministrin Berisha. Po ashtu në listën e gjatë të përgjegjësve ndodhet dhe djali i tij Shkëlzeni dhe ministrat e Ruli […]

INTERVISTA/ Gazetari që u kthye nga vdekja: Më morën zvarrë dhe më groposën. Arben Imamin e hodhën të gjakosur te këmbët e mia, tha “do na vrasin”
Vendi

INTERVISTA/ Gazetari që u kthye nga vdekja: Më morën zvarrë dhe më groposën. Arben Imamin e hodhën të gjakosur te këmbët e mia, tha “do na vrasin”

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin “Skënderbej”. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës të SHIK-ut. Gazetari të […]

INVESTIGIMI: Drogë dhe seks në lokalet e Tiranës
Vendi

INVESTIGIMI: Drogë dhe seks në lokalet e Tiranës

Fiks Fare tregoi sot sesi të ofrohet kokainë në lokalet e kryeqytetit. Vetëm pak metra nga zona më e populluar në Tiranë,  në një lokal gjen drogë dhe seks si ta duash dhe kur ta duash. Për gjithçka mendon lokali, në dollapin e tualetit i ke gati “mjetet e punës”, […]