Vendi

Çfarë ndodhi në drekën e Bashës dhe aleatëve të tij, me ambasadorët?
Vendi

Çfarë ndodhi në drekën e Bashës dhe aleatëve të tij, me ambasadorët?

Në javën e katërt të protestës së opozitës, Lulzim Basha, bashkë me aleatët e tij ka nisur takimet me ambasadorët e vendeve më të rëndësishme të Bashkimti Europian. Në drekën e punës me 5 prej tyre, Basha ka informuar ambasadorët për arsyet përse opozita nuk e pranon qeverinë e Kryeministrit […]

Shqipëria e Ramës tani qeveriset nga femrat!
Vendi

Shqipëria e Ramës tani qeveriset nga femrat!

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama ka publikuar sot 4 anëtarët e ri të kabinetit qeveritar, pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, të mbajtur mëngjesin e sotëm në selinë rozë. Në përfundim të mbledhjes, kryeministri Rama deklaroi emrat e katër ministrave të rinj, Fatmir Xhafaj në postin e ministrit të […]

Ylli Rakipi: Rama është në siklet të madh, ndaj i bëri ndryshimet. Meta do të shfrytëzojë momentin e tij të dobët dhe të bëhet kryeministër
Vendi

Ylli Rakipi: Rama është në siklet të madh, ndaj i bëri ndryshimet. Meta do të shfrytëzojë momentin e tij të dobët dhe të bëhet kryeministër

Gazetari Ylli Rakipi, drejtues i emisionit “Të Paekspozuarit” ka komentuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News 24”, ndryshimet në kabinetin “Rama”. Rakipi mohon të ketë pasur një urdhër ndërkombëtar për këto ndryshime, dhe shton se vetë kryeministri Rama nuk është i besueshëm me arsyet që dha […]

Artan Hoxha: Tahiri ka dërguar një dosje në Ambasadën e SHBA-së për Metën
Vendi

Artan Hoxha: Tahiri ka dërguar një dosje në Ambasadën e SHBA-së për Metën

Gazetari Artan Hoxha përmes një statusi në Facebook pretendon se është në dijeni të faktit, se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dërguar një dosje në ambasadën e SHBA-së për kreun e Kuvendit Ilir Meta. Duke analizuar “sulmet” e LSI-së ndaj ministrit të ri të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, gazetari shkruan: […]