Vendi

Tërmet Peçi: Ja krimi i vetëm që kam bërë
Vendi

Tërmet Peçi: Ja krimi i vetëm që kam bërë

Kryebashkiaku socialist i Tepelenës, Tërmet Peçi, ka reaguar pas kërkesë së Adriatik Llallës, që atij t’i hiqet mandati i kryebashkiakut. Sipas tij, kjo kërkesë është absurd, pasi ai nuk ka bërë asnjë krim. “Te dashur bashkeqytetare, mora nga mediat lajmin se qenkam kriminel:-) Prokuroria e Pergjithshme kerkon mandatin tim sipas […]

I burgosuri në Krujë tenton të varet me rripin e pantallonave
Vendi

I burgosuri në Krujë tenton të varet me rripin e pantallonave

Në burgun e Krujës një i burgosur ka tentuar t’i japë fund jetës. Informacionet paraprake bëjnë me dije se ai ka përdorur rripin e pantallonave për tu mbytur. Shtetasi është identifikuar me inicialet T.Z. 48 vjeçari kishte përpjekur të vetëvaret brenda ambientit të qelisë ku vuante dënimin. Pas ndërhyrjes së […]

Sfida e re e Xhafës, Shalsit, Xhaçkës dhe Manastirliut
Vendi

Sfida e re e Xhafës, Shalsit, Xhaçkës dhe Manastirliut

Katër ministrat e rinj përfaqësojnë dy profile politike në Partinë Socialiste. I pari është ai i Fatmir Xhafajt, i cili rikthehet në një post të rëndësishëm qeveritar si përfaqësues i themeluesve të Partise Socialiste dhe që mbart ADN-në e saj. Fatmir Xhafaj e merr postin e ministrit të Brendshëm edhe […]