Breaking News:

No breaking news to display…

Terrorizmi, arrestohen 3 persona, planifikuan të sulmonin Berlinin

Terrorizmi, arrestohen 3 persona, planifikuan të sulmonin Berlinin

December 9, 2015

0 comments

Bota:

Tre islamikë janë arrestuan të martën, pasi dyshohet se po planifikonin të kryenin sulme terroriste në Gjermani. Gazeta gjermane “Bild” raporton se sulmi i parë… Read More ›

10 të proceduar pas protestës së dhunshme të opozitës, mes tyre Enno Bozdo dhe Ndregjoni

10 të proceduar pas protestës së dhunshme të opozitës, mes tyre Enno Bozdo dhe Ndregjoni

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Policia e Tiranës ka proceduar 10 persona dhe ka nën hetim disa të tjerë pas dhunës në protestën e djeshme të opozitës. Me organizatorëve janë… Read More ›

Sulmet në Paris, identifikohet kamikazi i tretë

Sulmet në Paris, identifikohet kamikazi i tretë

December 9, 2015

0 comments

Bota:

Policia franceze ka bërë të mundur identifikimin e kamikazit të tretë që shkaktoi sulmet terroriste në teatrin e “Bataclan” në Paris. Kjo u bë e… Read More ›

Pse u tërhoq në momentet e fundit nga fjalimi, Sali Berisha?

Pse u tërhoq në momentet e fundit nga fjalimi, Sali Berisha?

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Ajo që ra në sy në tubimin e djeshëm, ishte mosngjitja në podium e ish-kryetarit të PD-së, Sali Berisha, i cili nuk mbajti asnjë fjalim… Read More ›

PD: Në protestë morën pjesë 400 mijë njerëz

PD: Në protestë morën pjesë 400 mijë njerëz

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Partia Demokratike thotë se në protestën e djeshme, morën pjesë 400 mijë njerëz. Kjo është bërë me dije me anë të një deklarate. Por, ndërsa… Read More ›

Itali, shqiptari vret me thikë bashkëshorten 30-vjeçare në sy të dy fëmijëve

Itali, shqiptari vret me thikë bashkëshorten 30-vjeçare në sy të dy fëmijëve

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Një shqiptar ka vrarë mgjatë natës së shkuar bashkëshorten e tij shqiptare 30 vjecare. Ngjarja ka ndodhur në komunën Gallarate në provincën e Vareses. Shqiptari… Read More ›

Debate PS-PD për protestën, Spahiu-Vokshit: Na nxorët bojën

Debate PS-PD për protestën, Spahiu-Vokshit: Na nxorët bojën

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Seanca dëgjimore për profesionet e lira në Komisionin e Shëndetësisë është shoqëruar me debate të shumta midis opozitës dhe mazhorancës ditën e sotme Seanca dëgjimore… Read More ›

Rekord kërkesash nga shqiptarët për një biletë në Francë, deri tani 100 mijë kërkesa

Rekord kërkesash nga shqiptarët për një biletë në Francë, deri tani 100 mijë kërkesa

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Sulmet terroriste të nëntorit nuk e kanë ndalur dëshirën e shqiptarëve për të udhëtuar drejt Francës dhe për të ndjekur Shqipërinë në qershor në Euro… Read More ›

“Taksë” e fshehur 5-10 lekë/litër për naftën, Qeveria rrit me 170 herë tarifën për licencën e karburanteve

“Taksë” e fshehur 5-10 lekë/litër për naftën, Qeveria rrit me 170 herë tarifën për licencën e karburanteve

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Me një vendim të papritur, Këshilli i Ministrave ka vendosur të shumëfishojë me 170 herë pagesat për dhënien dhe përsëritjen e licencave për stacionet e… Read More ›

FOTOT/ Pas protestës së djeshme, mbetet vetëm humori

FOTOT/ Pas protestës së djeshme, mbetet vetëm humori

December 9, 2015

0 comments

Vendi:

Pas protestës së djeshme, Tirana është zgjuar e qetë sot, me përjashtim të thyerjes së xhamave të 30 makinave. Ngjarjet dhe deklaratat e shumta të… Read More ›